نـرخ هـای درج شـده در سـایت فقـط جهت اطـلاع رسـانی مـی بـاشد . جهـت انجـام معـاملـه ارزی ؛ بـا شمـاره هـای دفتـر تمـاس بگیـریـد

برترین مطالب این هفته

برترین مطالب این هفته

سامانه نیما

صرافی علیزاده با کد 14607 آماده خرید و فروش ارز شما تجار محترم در سامانه نیما می باشد .

مالیات بر انتقال پول نقد در عمان

مالیات بر انتقال پول نقد در عمان

  • تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۹:۴۶
  • تعداد نظرات کاربران 0 نظر

مالیات بر ریال عمان

در پی تصمیم جدید دولت عمان ، از این پس مقرر شده است که در صورت خروج پول نقد از کشور عمان و همچنین انتقال به سایر کشور ها

در هر تراکنش بالای ۳۰۰۰ ریال عمان ، مبلغ نیم درصد مالیات در این انتقال وضع خواهد شد .

این تصمیم تنها برای پول نقد می باشد و شامل خواله های ارزی نمی شود .

مالیات ریال عمان

همچنین در پی مشکلات اقتصادی دولت عمان ، واحد این پول در برابر ارز سایر کشورهای عربی ، کاهش محسوسی خواهد داشت .

شرایط اقتصادی عمان به گونه ای است که مسئولان این کشور اجرای بسیاری از پروژه های عمرانی را به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی متوقف کرده و همزمان روند اعتماد سرمایه گذاران به اقتصاد این کشور کاهش یافت است.

مسئولان دولتی عمانی نیز تاکید کرده اند که سیاست ریاضت اقتصادی این کشور تا سال ۲۰۱۸ ادامه خواهد یافت چرا که اعمال اصلاحات اقتصادی درگذشته نیزدرساختار دولتی این کشور تاثیری برجای نگذاشته است.

پیش ازاین وزارت دارایی عمان اعلام کرده بود که برای مهار کسر بودجه ناشی از افت قیمت نفت، دولت این کشور یارانه ها را دو سوم کاهش داده است.
این وزارتخانه اعلام کرد که یارانه های مربوط به برق، وام مسکن، سوخت و دیگر کالاها در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۴۰۰ میلیون ریال عمان (معادل یک میلیارد دلار) رسید درحالی که این رقم درسال ۲۰۱۵ میلادی یک میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال عمان بود.
چندی پیش هیات دولت عمان برای مهار کسر بودجه، طرح اصلاح نظام یارانه ها، کاهش هزینه ها و افزایش مالیات‌ها را تصویب کرد.
طبق اعلام وزارت دارایی عمان، دولت این کشور قصد دارد کسری بودجه خود را با برداشت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال عمان از ذخایر پولی، استقراض ۹۰۰ میلیون ریال عمان از بازارهای مالی بین المللی و مابقی را از استقراض داخلی و دیگر روش ها تامین کند.
مجموع هزینه های عمان طی سال ۲۰۱۶ به ۱۱میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال عمان رسید که ۱۱ درصد نسبت به هزینه های واقعی سال ۲۰۱۵ کمتر است.

 

صرافی علیزاده با دارا بودن دفتر تجاری در کشور عمان ، آمادگی انجام امور ارزی از کشور عمان به ایران و همچنین انجام حواله ارزی از ایران به کشور عمان را دارد .

جهت انجام حواله ارزی ریال عمان و یا بازگشت وجه خود از کشور عمان و دریافت ریال در حساب بانک ایرانی خود با ما تماس بگیرید .

دفتر شیراز : ۹-۸-۶-۵-۴ ۳۶۳۴۲۴۰۲-۰۷۱
آدرس : معالی آباد – بین خیابان دوستان و خلبانان – مجتمع تجاری ثنا – واحد جی ۱۵

دفتر دبـی : ۹۷۱۴۲۳۵۳۰۱۱ ده خط
آدرس : بازار مرشد – خیابان بانک صادرات – روبروی هتل خیبر(ریماس) – طبقه اول – شرکت دانوش