آمریکا در پی بدست آوردن بازار واردات گاز اروپا

آمریکا در پی بدست آوردن بازار واردات گاز اروپا

  • تاریخ انتشار : دوشنبه 12 نوامبر 2018 17:47
  • تعداد نظرات کاربران دیدگاه‌ها برای آمریکا در پی بدست آوردن بازار واردات گاز اروپا بسته هستند

به نقل از اول پرایس، با ادامه کاهش قیمت ال ان جی آمریکا و تلاش اروپا برای خلاص کردن خود از گزپروم روسیه، صادرات گاز طبیعی مایع آمریکا به سرعت جایگزین گاز روسیه می شود. آمریکا خوشحال است که به اروپا کمک می‌کند امنیت انرژی خود را با متنوع کردن عرضه کنندگان گاز طبیعیش بالا ببرد. گزپروم یک سوم بازار گاز طبیعی اروپا را در اختیار دارد .
اینها پیامهای اصلی مقامات آمریکا و تولید کنندگان ال ان جی در کنفرانس گاز این هفته در برلین بودند .
آلمان نقطه نهایی پروژه خط لوله نورد استریم ۲ به سرپرستی گزپروم است که خط لوله گاز طبیعی نورد استریم فعلی بین روسیه و آلمان را از طریق دریای بالتیک دنبال می‌کند. آمریکا، موسسات اتحادیه اروپا و برخی اعضای اتحادیه اروپا مثل لهستان و لیتوانی مخالف این پروژه هستند .هرچند آلمان از نورد استریم ۲ حمایت می‌کند و این پروژه را یک معامله تجاری پرخطر و خصوصی می‌داند که به آن کمک می‌کند نیازهای فزاینده گاز طبیعی را برطرف کند.
وودوارد کلارک پرایس،مشاور وزیر در امور اقتصادی در سفارت آمریکا در برزیل گفت:« گاز مایع آمریکا از نظر قیمت رقابتی تر و جذاب تر می شود. ما مطمئنیم ال ان جی آمریکا می تواند حتی از نظر قیمت در اروپا رقابت کند».
آمریکا آماده است به اروپا کمک کند راههای تأمین انرژی خود را متنوع تر کند.
او ادامه داد:« ما می خواهیم یک شرایط امن تر انرژی در اروپا ایجاد کنیم تا هیچ کشور یا شرکتی نتواند بر اروپا تاثیر بگذارد».
پال کورکوران، رئیس مالی شرکت خط لوله گاز نورد استریم ۲ گفت این خط لوله ارزانتر از ال ان جی است و به همین علت ۷۵ درصد ظرفیت واردات ال ان جی اروپا بدون استفاده مانده است.گاز روسیه هنوز هم در مقابل ال ان جی آمریکا موقعیت خوبی دارد.
در همین زمان که نورد استریم ۲ و مدیران اجرایی ال ان جی آمریکا در حال مذاکره در مورد رقابت پذیری عرضه گاز به اروپا بودند، ۳۰۰ مایل شرق برلین در ورشو، پایتخت لهستان، وزیر انرژی آمریکا شاهد امضای یک قرارداد سی ان جی ۲۴ ساله بود که طبق آن شرکت چنیر آمریکا مقادیر فزاینده ال ان جی را به PGNiG لهستان تحویل می‌دهد.
پری گفته انرژی آمریکا اروپا را قدرتمند و بازارها را متنوع می کند.
لهستان یکی از مخالفان آشکار نورد استریم ۲ و تسلط روسیه بر بازار گاز اروپاست که در اوایل سال آینده میلادی واردات خود از آمریکا را آغاز می‌کند.
رئیس شرکتPGNiG لهستان گفت:« سهم ال ان جی در واردات ما رو به افزایش است. بازار گاز طبیعی مایع جهان به سرعت رو به رشد است و به ما اجازه می‌دهد بهترین پیشنهاد ها را در منطقه قبول کنیم.
او اظهار داشت:« ما قرارداد های مختلفی در مورد ال ان جی با شرکت‌های آمریکایی امضا می‌کنیم. همه آنها در یک چیز مشترک هستند: ۲۰ تا ۳۰ درصد ارزانتر از گاز روسیه».
این قرارداد یکی از چندین قراردادی است که لهستان را به هدفش در متنوع کردن منابع انرژی می رساند و یکی از تلاش های ترامپ برای توسعه ال ان جی در خارج از کشور به جایگزینی گاز روسیه است».

ثبت دیدگاه

امکان ارسال نظر وجود ندارد