افزایش صادرات فرش کرمان

افزایش صادرات فرش کرمان

  • تاریخ انتشار : دوشنبه 10 دسامبر 2018 13:26
  • تعداد نظرات کاربران دیدگاه‌ها برای افزایش صادرات فرش کرمان بسته هستند

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت کرمان گفت:هم اکنون فرش دستباف کرمان به ۶۶ کشور دنیا صادر می‌شود.

حمدرضا خواجویی” در جلسه کمیته فرش دستباف استان کرمان که با محوریت بررسی مسایل و مشکلات فرش دستباف برگزار شد،وی با بیان این مطلب که ۸ اتحادیه فرش دستباف در سطح استان مشغول به فعالیت هستند تصریح کرد: هم اکنون فرش دستباف کرمان به ۶۶ کشور دنیا صادر می‌شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان کرمان کاهش تقاضای فرش در دنیا، عدم سلیقه‌یابی و استفاده از نقشه‌های قدیمی، از مهمترین عواملی کاهش صادرات فرش کرمان برشمرد و عنوان کرد: کشورهای رقیب روی طرح و نقشه‌های فرش کرمان کار کرده اما کیفیت فرش ما را ندارند.

خواجویی با بیان این مطلب که برخی‌ها متاسفانه فقط به تولید فرش بدون در نظر گرفتن کیفیت توجه می‌کنند، تصریح کرد: باید در نمایشگاه‌های بین‌المللی شرکت و بازارهای هدف فرش کرمان را مشخص کنیم ضمن آنکه بایستی هدفمند در بازارهای جهانی حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه استفاده از مواد طبیعی و باکیفیت مورد توجه خارجی‌ها بوده است، خاطرنشان کرد: ۳۵۹ میلیون دلار میزان صادرات فرش دستباف سال ۹۵ کرمان بوده است که از نظر وزنی ۱۳ درصد و به لحاظ ارزشی ۲۳ درصد نسبت به سال ۹۴ افزایش داشته است.

صرافی علیزاده آمادگی لازم جهت خرید ارز حاصل از صادرات فرش از صادرکنندگان محترم را دارد .

خرید ارز حاصل از صادرات شما در سامانه نیمای بانک مرکزی انجام می شود . جهت فروش ارز صادراتی خود با صرافی علیزاده تماس حاصل فرمایید .


ثبت دیدگاه

امکان ارسال نظر وجود ندارد