برگیزیت و ترامپ بزرگترین تهدید خارجی اقتصاد آلمان

برگیزیت و ترامپ بزرگترین تهدید خارجی اقتصاد آلمان

  • تاریخ انتشار : جمعه 28 دسامبر 2018 11:43
  • تعداد نظرات کاربران دیدگاه‌ها برای برگیزیت و ترامپ بزرگترین تهدید خارجی اقتصاد آلمان بسته هستند

در نظرسنجی صورت گرفته از فعالان اقتصادی آلمانی مشخص شد آن‌ها دونالد ترامپ و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را بزرگ ترین تهدیدات خارجی بر سر راه اقتصاد آلمان می‌دانند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، انتظار می‌رود رشد اقتصادی بزرگ ترین اقتصاد منطقه یورو و اروپا در پایان امسال به یکی از پایین ترین سطوح ثبت شده در چند سال اخیر کاهش یابد. در نظرسنجی رویترز از صاحبان صنایع بزرگ آلمانی، آن‌ها گفته‌اند انتظار ندارند اقتصاد وارد رکود شود اما انتظار دارند رشد اقتصادی در سال آینده به کمتر از ۱.۵ درصد برسد.

دیتر کمپف، مدیر انجمن صنعتی آلمان گفت: بزرگ ترین ریسک کوتاه مدت بریگزیت است. اگر انگلیس بدون رسیدن به توافقی مشخص، اتحادیه اروپا را در ماه مارس سال آینده ترک کند ضربه ای بزرگ به تجارت و کسب و کارهای اتحادیه اروپا  وارد خواهد شد. اقتصاد انگلیس در معرض رکود قرار گرفته است و این مساله به طور غیرمستقیم اقتصاد آلمان را نیز تهدید می کند.

اریک شوایتسر، رئیس اتاق صنایع و بازرگانی آلمان نیز در همین رابطه گفت شرکت های آلمانی از احتمال جنگ تعرفه‌ای با آمریکا نگرانند. خطر تعرفه‌ها هنوز بر طرف نشده و روی میز است. شوایتسر افزود: برای دو طرف ضروری است که به تلاش‌هایشان برای یافتن راه حل خاتمه اختلافات تجاری از طریق مذاکرات شدت ببخشند.

گفتنی است اقتصاد آلمان سال گذشته ۲.۲ درصد رشد داشت که پیش بینی می‌شود  این رقم برای سال جاری به ۱.۵ درصد کاهش یابد.

ثبت دیدگاه

امکان ارسال نظر وجود ندارد