تصویب واگذاری ۳۴ بنگاه به ارزش شش هزار میلیارد تومان

تصویب واگذاری ۳۴ بنگاه به ارزش شش هزار میلیارد تومان

  • تاریخ انتشار : شنبه 24 فوریه 2018 19:40
  • تعداد نظرات کاربران 0 نظر

در این جلسه که صبح امروز به ریاست وزیر اقتصاد در محل وزارت متبوع برگزار شد، سازمان خصوصی سازی به عنوان دبیرخانه هیات، پیشنهاد تصویب قیمت پایه ۳۴ مورد از بنگاه‌ها و شرکت‌های مشمول واگذاری را به هیات ارائه کرد که پس از بحث و بررسی همه جانبه گزارش‌های کارشناسان رسمی دادگستری در مورد قیمت‌گذاری‌ها و با حضور و مشارکت وزارتخانه های ذیربط و شرکت تخصصی مربوط، قیمت‌های پایه این بنگاه‌ها و شرکت‌ها به تصویب رسید.

بر این اساس مقرر شد، سازمان خصوصی سازی نسبت به درج آگهی عرضه بنگاه های مذکور با استفاده از روش مزایده عمومی و بصورت رقابتی جهت فروش بنگاه یا سهام آنها اقدام کند.

بنابر مفاد مصوبات جلسه امروز هیات واگذاری، ارزش ریالی مصوبات قیمت‌گذاری در این جلسه بالغ بر شش هزار و ۱۲۷ میلیارد تومان بود که مشتمل بر تصویب قیمت چهار نیروگاه تولید برق بعثت با ارزش ۲۴۳ میلیارد تومان، نیروگاه برق اصفهان معادل ارزش پایه ۲،۱۸۸ میلیارد تومان، نیروگاه برق سهند به ارزش پایه ۱،۶۴۱ میلیارد تومان و نیروگاه برق خراسان به قیمت پایه معادل ۱،۵۲۳ میلیارد تومان به همراه شرکت‌های مدیریت تولید برق مرتبط با هر یک از این نیروگاه‌ها با قیمت‌های پایه مصوب است.

این گزارش، میزان برق تولیدی نیروگاه های یاد شده، را معادل ۲،۵۲۵ مگاوات برآورد کرده است.

همچنین، تصویب قیمت ۴۰ درصد از سهام شرکت عمران و مسکن سازان ثامن، ۲۲ درصد از سهام شرکت شهر صنعتی کرمانشاه، دارایی های مربوط به عرصه میدان دام محمدآباد اصفهان و کشتارگاه قدیم اصفهان جمعا به ارزش پایه حدود ۲۰۲ میلیارد تومان از دیگر مصوبات سیصد و سی و هشتمین جلسه هیات واگذاری بود.

بر اساس این گزارش، در این جلسه قیمت پایه ۳ شرکت غله و خدمات بازرگانی مناطق کشور و نیز ۱۲ سیلوی نگهداری غلات مربوط به این شرکتها، مورد بحث و بررسی واقع گردید و در نهایت قیمت این شرکتها و بنگاهها به ارزش بالغ بر ۳۲۰ میلیارد تومان شامل شرکتهای غله و خدمات بازرگانی منطقه های ۴، ۶ و ۸ و سیلوهای اردبیل، قدیم کرمانشاه، قدیم سنقر، کنگاور، شماره یک تبریز، میانه، اهر، بیجار، سقز، قدیم همدان، انبار مکانیزه همدان، نهاوند، ارزوئیه بافت، قدیم کرمان، قدیم ازنا، قدیم بروجرد و قدیم خرم آباد به تصویب هیات رسید.

این گزارش حاکی است، هیات واگذاری در این جلسه قیمت پایه چهار جایگاه سوخت به ارزش ۴ میلیارد تومان را تصویب کرد تا از طریق مزایده عمومی نسبت به واگذاری آنها اقدام شود.

استماع گزارش بازرسی انجام شده توسط سازمان خصوصی سازی از شرکتهای واگذار شده که بیانگر رعایت مطلوب تکالیف و تعهدات از سوی خریداران طرف قرارداد دولت است و ارایه رهنمود در مورد آن، از جمله سایر تصمیمات دستور جلسه امروز هیات واگذاری بود.

در پایان مقرر شد باقیمانده قیمت گذاری های سال ۱۳۹۶ در جلسه بعدی و تا قبل از پایان سالجاری به تصویب هیات واگذاری برسد.