توقف کاهش ارز نزولی دلار در سطح جهانی

توقف کاهش ارز نزولی دلار در سطح جهانی

  • تاریخ انتشار : چهارشنبه 7 فوریه 2018 17:51
  • تعداد نظرات کاربران 0 نظر

 

تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری کاپیتال اکونومیکس بر این باور است که روند نزولی ارزش دلار که طی ماه های گذشته ادامه داشته است، به زودی متوقف خواهد شد.

به گزارش بورس کالای ایران، سیمونا گامبارینی تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری کاپیتال اکونومیکس تاکید کرد: بازار طلا نیمی از افزایش قیمت طی ماه های اخیر را مدیون کاهش ارزش دلار آمریکا بوده ولی به نظر من روند نزولی ارزش دلار چندان دوام نخواهد داشت.

وی افزود: احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا طی ماه های آینده می تواند موجب افزایش مجدد ارزش دلار شده و این مساله فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کند.

قیمت طلا هفته گذشته با بیشترین کاهش از هفته منتهی به ۸ دسامبر روبرو شده است. تازه ترین آمارهای وزارت کار آمریکا نشان می دهد که اقتصاد این کشور طی ماه گذشته ۲۰۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی بیشترین تعداد فرصت های شغلی را در ۸ سال گذشته ایجاد کرده است.

علی رغم روند صعودی قیمت طلا از ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی تاکنون، این تحلیلگر ارشد اقتصادی بر این باور است که قیمت جهانی طلا تا پایان امسال به ۱۲۰۰ دلار خواهد رسید.

وی افزود: انتظار ما این است که ارزش دلار امسال با افزایش روبرو شود و این مساله در نهایت به ضرر قیمت طلا خواهد بود.

موسسه کاپیتال اکونومیکس پیش بینی کرده است فدرال رزرو آمریکا امسال ۴ بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد. نظرسنجی ها نشان می دهد که سرمایه گذاران بین المللی احتمال افزایش ۲ بار نرخ بهره از سوی فدرال رزرو را ۶۰ درصد می دانند.

فدرال رزرو آمریکا در تازه ترین نشست خود نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرده است و به نظر می رسد قصد دارد در نشست مارس برای نخستین بار در سال ۲۰۱۸ نرخ بهره را افزایش دهد.