خودرو جیلی بار دیگر در بازار ایران

خودرو جیلی بار دیگر در بازار ایران

  • تاریخ انتشار : چهارشنبه 7 فوریه 2018 15:50
  • تعداد نظرات کاربران 0 نظر

 

بر اساس قراردادی که شرکت آرین خودرو پارس با شرکت جیلی چین امضا کرده، از سال آینده شاهد ورود خودروهای جیلی به بازار ایران خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت آرین خودرو پارس همچنین اضافه کرد: با عرضه خودروهای جیلی به بازار ایران شاهد خودروهایی فراتر از آنچه که تولیدکنندگان چینی در ایران وارد کرده‌اند، خواهیم بود.

پیمان‌فر با اشاره به روند اجرای قرارداد همکاری با شرکت جیلی، تاکید کرد: در حال حاضر مشکلی در اجرای این قرارداد همکاری وجود ندارد و تنها به جهت وجود برخی مراحل قانونی، پیش بینی می‌شود ظرف ۳ ماهه دوم سال ۹۷ محصولات جدید جیلی را به بازار ایران عرضه کنیم.

مدیرعامل شرکت آرین خودرو پارس در ادامه ارتقای تکنولوژی جیلی را در امضای این همکاری بسیار مهم دانست و تاکید کرد: خرید سهام ولوو و مالکیت بر آن شرکت، جهش بزرگی را در تکنولوژی تولید و کیفیت محصولات جیلی بوجود آورده است.

پیمان‌فر ادامه داد: در شرایطی که سایر خودروسازان چین در حال تلاش برای دستیابی به دانش فنی تکنولوژی های جدید هستند، جیلی خرید تکنولوژی های جدید برای توسعه و ارتقای تولیدات خود را هدف گذاری کرده و همین امر موجب رشد کمی و کیفی بسیار سریع جیلی ظرف مدت کوتاهی شده است.

وی در ادامه در خصوص مدل محصولات در نظر گرفته شده جیلی برای عرضه به بازار ایران صحبتی به میان نیاورد و افزود: اینکه چه مدل از محصولات جیلی به بازار ایران عرضه می‌شوند، نیازمند گذر زمان و طی مراحل قانونی همکاری است، اما قطعا اواخر امسال یا اوایل سال آینده مدل خودروهای جیلی که برای بازار ایران در نظر گرفته شده، اعلام می‌شود.

وی همچنین به نقش نظام تعرفه‌ای بر جریان واردات و قیمت محصولات پرداخت و گفت: مشکلی که امروز اغلب واردکنندگان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، افزایش تعرفه است؛ مسلما این جریان موجب می‌شود که قیمت تمام شده خودروها افزایش یابد اما گریزی از وضعیت موجود نیست.

پیمان‌فر در پایان گفت: هر چند درصورتی‌که تعرفه‌ها کاهش یابد قیمت‌های این محصولات در داخل بسیار رقابتی‌تر خواهد شد./مهر