قیمت بیت کوین کمتر از ۱۰ هزار دلار شد

قیمت بیت کوین کمتر از ۱۰ هزار دلار شد

  • تاریخ انتشار : چهارشنبه 31 ژانویه 2018 22:49
  • تعداد نظرات کاربران 0 نظر

طی روزهای گذشته، بازار جهانی ارزهای مجازی شاهد سقوط بیشتر ارزش این ارزها در بازار بوده است، چرا که هم اکنون برای اصلی‌ترین ارزهای مجازی بازار، صف فروش شکل گرفته است و پیش‌بینی می‌شود طی ماه جاری، بیت‌کوین بدترین سقوط قیمتی خود از ماه دسامبر ۲۰۱۳ تاکنون را تجربه کند.

در معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی، قیمت بیت‌کوین با ۱۲ درصد سقوط به ۹۸۱۷ دلار رسید، البته پس از ساعاتی این امر توانست به قیمت کمی بالاتر از ۱۰ هزار دلار بازگردد. هم‌اکنون هر بیت کوین ۱۰ هزار و ۳۲۸٫۶ دلار معامله شده و مجموع کل بیت‌کوین‌ها بازار جهانی ۱۷۳٫۹ میلیارد دلار برآورد می‌شود، طی ۲۴ ساعت گذشته در مجموع ۱۰٫۳ میلیارد دلار بیت‌کوین معامله شده است.

دیگر رقبای بیت‌کوین نظیر ارزهای مجازی ریپل، اتریوم و استلار نیز در معاملات امروز به ترتیب ۴٫۲، ۸ و ۷٫۲ درصد سقوط قیمت را تجربه کردند.

در معاملات امروز ارزش اتریوم به ۱۱۱۵ دلار سقوط کرد و هر ریپل نیز ۱٫۱۵ دلار داد و ستد شد.

برخی کارشناسان بر این باورند که تصمیم مقامات قضایی آمریکایی برای بازرسی از یکی از بزرگترین بورس‌های ارزهای مجازی دلیل سقوط قیمت این ارزها است. برخی دیگر نیز ممنوع شدن تبلیغ ارزهای مجازی در فیس‌بوک را دلیل سقوط آن می‌دانند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که مجوز قضایی برای ضبط دارایی‌ها یک عرضه اولیه ارز مجازی به مجموع ۶۰۰ میلیون دلار را دریافت کرده است، استیو منوخیم وزیر خزانه‌داری آمریکا در تلاش است تا با انجام این تحقیقات نسبت به عدم استفاده از ارزهای مجازی در پولشویی استفاده کند.

منوخیم ادامه داد: من همچنین می‌خواهم که خریداران این ارز شرایط کنونی ارزهای مجازی را درک کنند.