قیمت نفت ۲ درصد کاهش یافت

قیمت نفت ۲ درصد کاهش یافت

  • تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 اکتبر 2018 07:15
  • تعداد نظرات کاربران دیدگاه‌ها برای قیمت نفت ۲ درصد کاهش یافت بسته هستند

به گزارش رویترز، در پایان معاملات روز پنجشنبه، با چشم‌انداز افزایش تولید نفت توسط عربستان سعودی و روسیه و اعلام افزایش ذخایر نفت آمریکا، قیمت‌های نفت از رکورد ۴ ساله جدید خود که نزدیک به ۸۷ دلار بود، کاهش یافت.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، ۱.۷۱ دلار یا ۱.۹۸ درصد کاهش یافت  و در ۸۴.۵۸ دلار بسته شد. چهارشنبه شب قیمت نفت برنت به هر بشکه ۸۶.۷۴ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۲.۰۸ دلار یا ۲.۷۲ درصد افت کرد و به ۷۴.۳۳ دلار رسید.

تاجران شرکت‌کننده در بازارهای نفت، پس از این‌که قیمت نفت خام در روز گذشته به اوج خود رسید، برای تثبیت سود خود به فروش روی آوردند که این کار قیمت‌ها را پایین آورد.

افزایش ذخایر نفت خام در مرکز کوشینگ اوکلاهاما، بر قیمت‌های نفت جهان فشار وارد کرد. از ۲۸ سپتامبر تا کنون میزان ذخایر این مرکز ۱.۸ میلیون بشکه بالا رفته است.

قیمت‌های نفت همچنان با تحریم قریب‌الوقوع ایران در حال بالاتر رفتن است. این تحریم‌ها از ۴ نوامبر اجرایی خواهند شد.

عربستان سعودی در نظر دارد ۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند تا میزان ظرفیت تولید ذخیره خود را حفظ کرده و یا افزایش دهد. در حال حاضر ظرفیت پایدار تولید این کشور ۱۲ میلیون بشکه در روز اعلام شده است.

چهارشنبه شب هم رویترز در گزارشی انحصاری اعلام کرد که وزیران انرژی عربستان سعودی و روسیه، توافقی خصوصی را برای بالا بردن تولید خود امضا کرده‌اند

ثبت دیدگاه

امکان ارسال نظر وجود ندارد