هشدار مدیر بودجه آمریکا نسبت به افزایش کسری تجاری این کشور

هشدار مدیر بودجه آمریکا نسبت به افزایش کسری تجاری این کشور

  • تاریخ انتشار : سه‌شنبه 13 فوریه 2018 08:26
  • تعداد نظرات کاربران 0 نظر

میک ملوانی- مدیر دفتر بودجه آمریکا – گفت: آمریکا امسال با کسری بودجه بزرگ تری مواجه خواهد شد و درصورت افزایش نرخ بهره، این کسری می تواند بسیار بیشتر شود.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، ملوانی که در یکی از برنامه های شبکه فاکس نیوز حضور یافته بود گفت: اگر بتوانیم اقتصاد را رو به جلو نگه داریم، پول بیشتری برای همه تولید خواهد شد و در نتیجه دولت پول بیشتری خواهد داشت؛ این راهی است که می خواهیم با آن بدهی را کنترل کنیم.

وی در گفت وگوی جداگانه به شبکه ” سی بی اس” گفت: افزایش کسری بودجه، ایده ای بسیار خطرناک است اما این یک واقعیت در جهانی است که در آن زندگی می کنیم.

این اظهار نظر  مدیر دفتر بودجه آمریکا تاییدی بر توئیت ترامپ است که جمهوری خواهان مجبور به افزایش هزینه در زمینه هایی شده اند که دوست نداشته اند یا مایل به آن نبوده اند تا از این طریق دموکرات ها راضی شوند به افزایش مخارج نظامی مد نظر پنتاگون و کاخ سفید رای مثبت دهند.

 به موجب موافقت نامه ای که بین دولت و مجلس آمریکا حاصل شد و به تعطیلی موقت طولانی مدت دولت آمریکا خاتمه داد، مخارج دولتی تقریبا ۳۰۰ میلیارد دلار افزایش یافت.

به گفته ملوانی،  این مخارج اضافی می تواند کسری بودجه آمریکا را تا سال ۲۰۱۹ به ۱.۲ تریلیون دلار افزایش دهد و در نتیجه این ریسک وجود دارد که نرخ بهره به صورت جهشی افزایش یابد.

در شرایطی که مالیات ها کاهش یافته اند و اشتغال در وضعیت نسبتا ثابتی به سر می برد، بازده اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریکا طی هفته های اخیر با نگرانی از افزایش نرخ تورم افزایش یافته است.

ملوانی گفت: این یک لایحه کلی است و تخصیص هزینه های معینی ندارد. بازبینی بودجه نشان خواهد داد مخارج جدید چگونه باید انجام شوند. بودجه جدید نشان خواهد داد بودجه چه نهادهایی نظیر اداره فدرال محافظت از محیط زیست کاهش خواهد یافت.

به گفته ملوانی، بودجه ۲۰۱۹ همچنین شامل ۳ میلیارد دلار از هزینه ساخت دیوار مرزی با مکزیک خواهد بود که ترامپ وعده آن را داده است و عقب نشینی آشکاری از مبلغ ۲۵ میلیارد دلاری قبلی به شمار می رود.