هوش مصنوعی سامسونگ در تصویر برداری پزشکی

هوش مصنوعی سامسونگ در تصویر برداری پزشکی

  • تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 دسامبر 2018 19:29
  • تعداد نظرات کاربران دیدگاه‌ها برای هوش مصنوعی سامسونگ در تصویر برداری پزشکی بسته هستند

شرکت سامسونگ در مقام پیشتاز فناوری‌های تصویربرداری پزشکی، جدیدترین محصولات خود در حوزه اولتراسوند، رادیوگرافی دیجیتال، توموگرافی کامپیوتری (CT)، تصویربرداری MRI و نوآوری‌های نرم‌افزاری را در کنگره رادیولوژی آمریکای شمالی RSNA) ۲۰۱۸) معرفی کرد. این کنگره هر ساله در شهر شیکاگو آمریکا برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام سامسونگ، دانگ سو جون، مدیر تجهیزات پزشکی سامسونگ می‌گوید «خیلی خوشحالیم که فناوری‌های هوش مصنوعی سامسونگ با موفقیت در دستگاه‌های تشخیصی موجود گنجانده شده و بازار نیز از آن‌ها استقبال کرده است. ما به عنوان یکی از تامین‌کنندگان راهکارهای تصویربرداری تشخیصی، همچنان به همکاری با بیمارستان‌ها و متخصصان حوزه درمان در راستای تقویت فناوری‌های خودمان ادامه خواهیم داد. ما به دنبال این هستیم که با ترکیب رادیولوژی و هوش مصنوعی بتوانیم خلاهای موجود در حوزه مدیریت درمان را پر کنیم».

سامسونگ در این نمایشگاه چند نوع نرم‌افزار تصویربرداری تشخیصی مجهز به هوش مصنوعی را رونمایی کرد:

  • سیستم اولتراسوند – فناوری S-DetectTM برای breast ، یک نرم‌افزار مبتنی بر هوش مصنوعی است که با استفاده از تصاویر اولتراسوند، ضایعه (سینه) را تحلیل می‌کند. این فناوری اکنون در سیستم‌های اولتراسوند شرکت سامسونگ در حوزه رادیولوژی گنجانده شده است. این فناوری می‌تواند به استانداردسازی گزارش‌ها و طبقه‌بندی ضایعه یا توده‌های مشکوک سینه بر اساس BIRADS® ATLAS کمک کند.

تحقیقات توماسو بارتولوتا، استاد رادیولوژی در دانشگاه پالرمو ایتالیا، نشان داد فناوری S-DetectTM برای سینه می‌تواند تا حد زیادی به بهبود تشخیص کلی ضایعه‌های سینه و طبقه‌بندی آن‌ها کمک کند. با استفاده از این فناوری، دقت تشخیص رادیولوژیست‌های جوان، بین ۰.۸۳ تا ۰.۸۷ (AUC مساحت زیرنمودار) بهبود پیدا کرد. این فناوری می‌تواند ابزار کمکی  مناسبی برای تشخیص‌های مربوط به سینه در میان پزشکان تصویربرداری باشد.

شرکت سامسونگ امسال در غرفه خود در این کنگره جهانی یک بخش مجزا به نام «بخش هوش مصنوعی» ایجاد کرد که به بازدیدکنندگان امکان می‌دهد تجربه ساده‌تری از محصولات هوش مصنوعی سامسونگ داشته باشند. سامسونگ همچنین یک سمپوزیوم برگزار می‌کند تا نشان دهد فناوری‌های پردازشی این شرکت چطور می‌تواند دقت تشخیص و ایمنی بیماران در برابر تشعشعات را بالاتر ببرد.

درباره شرکت سامسونگ الکترونیکس

سامسونگ الکترونیکس الهام‌بخش دنیا است و آینده را با ایده‌های نو و فناوری‌های خلاقانه و کاربردی‌اش شکل می‌دهد. حاصل خلاقیت و نوآوری بی‌وقفه سامسونگ، دگرگونی و ارائه تعریفی نوین در دنیای تلویزیون‌ها، گوشی‌های هوشمند، دستگاه‌های پوشیدنی، تبلت‌ها، دوربین‌ها، لوازم دیجیتال، تجهیزات پزشکی، سیستم‌های شبکه و قطعات نیمه‌رسانا و نمایشگرهای حرفه‌ای است.

ثبت دیدگاه

امکان ارسال نظر وجود ندارد