واردات گوشی و تلفن همراه افزایش پیدا کرد

واردات گوشی و تلفن همراه افزایش پیدا کرد

  • تاریخ انتشار : دوشنبه 10 دسامبر 2018 15:19
  • تعداد نظرات کاربران دیدگاه‌ها برای واردات گوشی و تلفن همراه افزایش پیدا کرد بسته هستند

طی هشت ماه امسال ۲۸۰ میلیون و ۴۰۱ هزار دلار گوشی تلفن همراه وارد کشور شد که حکایت از رشد ۱۹ درصدی واردات نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه با هدف شناسنامه دار شدن یکی از پر مصرف ترین کالاهای وارداتی کشور و مبارزه سیستمی با قاچاق تلفن همراه، از ۱۴ آذرماه سال گذشته پیاده سازی و اجرا شد تا صرفه اقتصادی قاچاق گوشی از بین رفته و حقوق مصرف کنندگان آن رعایت شود.

بررسی تازه‌ترین آمار گمرک از تجارت خارجی ایران نشان می دهد، در هشت ماه سال جاری ۲۸۰ میلیون و ۴۰۱ هزار دلار گوشی تلفن همراه به کشور وارد شده است که ۰.۹۵ درصد از ارزش کل واردات در این مدت را به خود اختصاص داده است.

این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۲۳۵ میلیون و ۷۷۸ هزار دلار گوشی تلفن همراه به کشور وارد شده بود که ۰.۶۹ درصد از ارزش کل صادرات را شامل می شد.

به این ترتیب آمار نشان می‌دهد که واردات گوشی تلفن همراه در هشت ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۱۸.۹۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش مهر، نوسانات نرخ ارز در بازار و افزایش چندبرابری قیمت گوشی موبایل در ماههای اخیر، باعث کندی واردات این کالا در کشور شده است

واردکنندگان تلفن همراه می توانند برای خرید و تهیه ارز جهت واردات گوشی تلفن همراه و موبایل با صرافی علیزاده تماس حاصل فرمایند .

ارز مورد نظر شما از طریق سامانه نیمای بانک مرکزی به فروش می رسد .

جهت خرید حواله دلار و یورو با کارشناس فروش صرافی علیزاده تماس حاصل فرمایید .


ثبت دیدگاه

امکان ارسال نظر وجود ندارد