وزیر دارایی روسیه : دلار به ارز خطرناک تبدیل شده

وزیر دارایی روسیه : دلار به ارز خطرناک تبدیل شده

  • تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آگوست 2018 08:31
  • تعداد نظرات کاربران دیدگاه‌ها برای وزیر دارایی روسیه : دلار به ارز خطرناک تبدیل شده بسته هستند

وزیر دارایی روسیه روز یکشنبه با بیان این مطلب که دلار به ارزی خطرناک برای جهان تبدیل شده است، مجوز معاملات نفتی را با ارز ملی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ‘آنتوان سیل وانوف’ گفت: از مدتی قبل روسیه ذخایر مالی و دارایی های خود را در آمریکا کاهش داده است. متاسفانه این روزها شاهد آن هستیم که دلار به ارزی جهانی تبدیل شده که ثبات در محاسبات بین المللی را بر هم زده است.
وی افزود: دلار بر هم زننده نظم اقتصادی در جهان می باشد و به ابزاری خطرناک تبدیل شده است.
وی ادامه داد: روسیه از اوایل سال جاری میلادی، سرمایه گذاری های خود را در اوراق قرضه دولتی آمریکا بطور قابل توجهی کاهش داد و از ۴۷ میلیارد دلار در ماه آوریل، به حدود ۳۴ میلیارد دلار در ماه می رساند. این میزان کاهش اوراق قرضه دولتی آمریکا توسط روسیه، از سال ۲۰۰۷ تاکنون بی سابقه بوده است.
وزیر دارایی روسیه گفت: گرچه هم اکنون ما برنامه ای برای اقدامات محدود کننده یا تعطیلی شرکت هایی مانند مک دونالد نداریم چرا که شهروندان ما در این شرکت ها مشغول به کار هستند، اما سعی می کنیم رفته رفته برای مراودات تجاری خود به ارز ملی روی آوریم.
موضوع فروش اوراق قرضه دولتی آمریکا توسط بانک مرکزی روسیه در کانون توجه رسانه‌ها و مفسران روزنامه‌های آلمان قرار داشته است.
آلمان نیز از جمله کشورهایی است که نگران جنگ تجاری‌ای است که ترامپ در جهان به راه انداخته است.
در لیست وزارت دارایی آمریکا، روسیه از حیث داشتن اوراق قرضه دولتی آمریکا تا پیش از این در رده‌ ۲۲ قرار داشت که اکنون با این تصمیم مسکو، روسیه از فهرست ۳۳ بزرگترین دارنده بدهی های ملی آمریکا خارج شده است.

ثبت دیدگاه

امکان ارسال نظر وجود ندارد