کاهش قیمت نفت / ۱۸ اکتبر ۲۰۱۸

کاهش قیمت نفت / ۱۸ اکتبر ۲۰۱۸

  • تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 18 اکتبر 2018 22:13
  • تعداد نظرات کاربران دیدگاه‌ها برای کاهش قیمت نفت / ۱۸ اکتبر ۲۰۱۸ بسته هستند

درحالی که افزایش ذخایر نفت آمریکا برای چهارمین هفته متوالی نشان داد که بازار با مازاد عرضه روبروست، قیمت نفت به زیر ۸۰ دلار سقوط کرد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، روز پنج‌شنبه، درحالی که افزایش ذخایر نفت آمریکا برای چهارمین هفته متوالی نشان داد که بازار با مازاد عرضه روبروست، قیمت نفت به زیر ۸۰ دلار سقوط کرد.

بر خلاف داده‌های موسسه سوخت آمریکا که نشان می‌داد میزان ذخایر نفت آمریکا در هفته اخیر کاهش یافته است، داده‌های اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد میزان این ذخایر ۶.۵ میلیون بشکه بالا رفته است این میزان افزایش حدود ۳ برابر چیزی است که اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند. این چهارمین هفته متوالی‌ای است که میزان ذخایر آمریکا رشد می‌کنند.

تا ساعت ۱۴:۵۳ به وقت تهران، پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با ۷۰ سنت سقوط به ۷۹.۳۵ دلار رسید و به این ترتیب بیش از ۷ دلار از رکورد ۴ ساله ۸۶.۷۴ دلاری خود که به تازگی در ۳ اکتبر ثبت کرده بود، فاصله گرفت.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۶۱ سنت سقوط کرد و به ۶۹.۱۴ دلار رسید.

این هفته قیمت‌های نفت به علت نگرانی از کمبود عرضه با تحریم‌های قریب‌الوقوع ایران و تنش‌های بین آمریکا و عربستان بر سر قتل روزنامه‌نگار عربستانی، جمال خاشقجی، رو به صعود بود.
نشانه‌هایی از این که صادرات نفت ایران با نزدیک شدن به تحریم‌های جدید آمریکا، بیش از آن‌چه انتظار می‌رفت کاهش یافته است، بازارهای نفت را تقویت کرده است.

تحلیل‌گر جی‌بی‌سی انرژی، در گزارش خود گفت: با فرض این که صادرات نفت ایران در چیزی حدود ۹۰۰ هزار بشکه در روز تثبیت شود، می‌توان با قدرت گفت که ما اوج تأثیرگذاری تنش‌های ایران بر بالا بردن قیمت نفت را پشت سر گذاشته‌ایم.

ثبت دیدگاه

امکان ارسال نظر وجود ندارد