افزایش قیمت طلا ششم دی ماه

افزایش قیمت طلا ششم دی ماه

  • تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018 18:37
  • تعداد نظرات کاربران دیدگاه‌ها برای افزایش قیمت طلا ششم دی ماه بسته هستند

امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا افزایش یافت و به بیشترین میزان ۶ ماه گذشته رسید.

خبرگزاری رویترز می‌نویسد: تعطیلی بخشی از دولت آمریکا احساس ناامنی در سرمایه‌گذاران ایجاد کرده از سوی دیگر پیش‌بینی‌های ضعیف از اقتصاد جهانی هم بر احساس سرمایه‌گذاران بیشتر غلبه کرده و آنها راه حفظ سرمایه‌های خود را سرمایه‌گذاری روی فلزات به ویژه طلا می‌دانند.

افشین نبوی یک مقام ارشد در MKSSA، گفت: سرمایه‌گذاران به دلیل ناامنی سیاسی که در آمریکا دیده می‌شود به خرید طلا روی آوردند. سرمایه‌گذاران به دلیل اینکه وضعیت دولت فدرال مشخص نیست و همچنین دونالد ترامپ موضع دشمنی در برابر رئیس فدرال رزرو آمریکا اتخاذ کرده احساس خوشایندی ندارند.

یک مقام رسمی با بیان اینکه، تعطیلی دولت آمریکا تا سوم ژانویه طول می‌کشد، گفت: از سوی دیگر سنای آمریکا هنوز نتوانسته دونالد ترامپ را از تقاضا برای سرمایه‌گذاری در دیوارکشی بین آمریکا و مکزیک صرفنظر کنند.

نبوی همچنین گفت: با ناامنی ژئوپلتیکی سرمایه‌گذاران علاقه‌مندند روی طلا سرمایه‌گذاری کنند که این مسأله می‌تواند قیمت طلا را به بیش از ۱۲۸۰ تا ۱۳۰۰ دلار در سال آینده برساند. بنابراین قیمت طلا حدود ۴٫۱ درصد در ماه گذشته افزایش یافت و شرایط قیمتی را در ماه دسامبر به بهترین وضعیت ۱۰ سال گذشته رقم زد.

علاقه‌مندی به طلا که به عنوان ابزاری برای مقابله با نگرانی‌های اقتصادی و سیاسی مطرح می‌شود روی صندوق SPDR طلا هم تأثیرگذار بوده و ذخایر این صندوق به بیشترین میزان از آگوست رسیده و ۶ درصد نسبت به ماه اکتبر که به کمترین میزان ۲٫۵ سال گذشته رسیده بود افزایش داشته است.

ثبت دیدگاه

امکان ارسال نظر وجود ندارد