ارز مسافرتی یورو ۵۴۰۰ تومانی در بانک های ملی ملت سامان

ارز مسافرتی یورو ۵۴۰۰ تومانی در بانک های ملی ملت سامان

  • تاریخ انتشار : یکشنبه 13 می 2018 15:04
  • تعداد نظرات کاربران 0 نظر

 

بعد از اعلام تصمیم دولت برای ارز تک‌نرخی در قیمت ۴۲۰۰ تومان، بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای از سیاست‌های جدید این بانک برای توزیع ارز مسافرتی رونمایی کرد.

برهمین اساس اعلام شد که ارز مسافرتی برای یک بار سفر در سال به‌میزان ۱۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها به مسافران در مرزهای خروجی هوایی پرداخت می‌شود. میزان ارز مسافرتی پرداختی به مسافران هوایی به کشورهای هم‌مرز و کشورهای مشترک المنافع به‌غیر از عراق ۵۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها می‌باشد.

مراجعه خبرنگار تسنیم به شعب ارزی که مسئولیت فروش ارز مسافرتی را به‌عهده دارند حکایت از آن دارد که این شعب به مسافران در همان ابتدا اعلام می‌کنند که فقط یورو را به‌عنوان ارز مسافرتی می‌فروشند.

شعب فروشنده ارز مسافرتی، قیمت یورو را برای روز جاری نزدیک به ۵۴۰۰ تومان اعلام کرده و می‌گویند: این نرخ هر روز از سوی بانک مرکزی اعلام می‌شود و متغیر است.

 

این درحالی است که بانک مرکزی نرخ فروش یورو در مرکز مبادلات ارزی را برای روز جاری ۵۱۶۱ تومان اعلام کرده است؛ البته در بازار آزاد نرخ فروش یورو ۶۸۶۰ تومان است.

 

به گزارش تسنیم، مقتاضیان ارز مسافرتی با ارائه مدارک مورد نیاز (گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران، بلیط هواپیما، ویزای کشور مقصد ــ در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند ــ و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور) در واحدهای بانک های ملی ایران و سامان نسبت به واریز ریالی آن اقدام و در قبال آن رسید دریافت می‌کنند.

باجه‌های بانک ملی ایران در گیت‌های خروجی فرودگاه‌های بین المللی امام خمینی(ره)، اصفهان، شیراز، تبریز، ارومیه و اهواز با دریافت رسید نسبت به پرداخت ارز خریداری‌شده به مسافران اقدام می‌کنند.

مسافران می‌توانند حداکثر چهار روز کاری قبل از سفر به شعب بانک مراجعه و نسبت به خرید ارز مقرر اقدام کنند.

 

ارز مسافرتی خارج از کشور در فرودگاه امام ، توسط بانک های ملی ، ملت ، سامان ، پارسیان و تجارت پرداخت می شود .