تداوم روند صعودی طلا در بازار جهانی

تداوم روند صعودی طلا در بازار جهانی

  • تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 15 فوریه 2018 19:16
  • تعداد نظرات کاربران 0 نظر

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۳۵۴.۵۵ دلار رسید. برای چهارمین روز است که بهای معاملات در این بازار افزایش پیدا می‌کند. بهای معاملات این بازار از رکورد پایین هفته گذشته، حدود ۴ درصد رشد کرده است. در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در آوریل با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۳۵۷.۲ دلار رسید.

 

به گفته استفن اینس، مدیر معاملات آسیا اقیانوسیه در شرکت اوآندا، تورم بالاتر در آمریکا در بحبوحه افزایش کسری بودجه و تجارت، به نفع بازارهای طلا خواهد بود.

 

وزارت کار آمریکا اعلام کرد شاخص قیمت مصرف کننده در ژانویه ۰.۵ درصد رشد کرده است. نگرانی‌های تورمی از قیمت طلا که همواره پناهگاهی در برابر فشارهای تورمی به حساب می آید، پشتیبانی می‌کند.

 

شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از شش ارز رقیب با ۰.۳ درصد کاهش، به ۸۸.۸۹۸ واحد رسید. این شاخص اوایل معاملات تا سطح ۸۸.۸۴۰ واحد عقب نشینی کرده بود که پایین‌ترین رکورد دو هفته گذشته بود.

 

براساس گزارش رویترز، بهبود ریسک پذیری نیز ارزش دلار را که اوایل ماه میلادی جاری از ریزش بازارهای مالی حمایت شده بود، تحت فشار منفی قرار داده است.

 

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۶.۹۱ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۹۹۸.۷۴ دلار رسید و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد افزایش، ۱۰۰۷.۷۵ دلار معامله شد.